YENİ YASADA SAĞLIĞINIZ BOZULURSA EHLİYETİNİZ GERİ ALINACAK

Sürücü belgesi sahibi kişide sağlığı bakımından sürücülüğe engel aşikâr bir değişikliğin görülmesi ve tespiti halinde, trafik görevlilerince sürücü belgesi geçici olarak geri alacak.  

YABANCI BELGEYLE 1 YIL ARAÇ KULLANILABİLECEK

Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile Türkiye'de araç kullanılmasına ilişkin usul ve esaslar şu şekilde belirlendi:  

YÖNETMELİK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ, EHLİYETLERİN GEÇERLİLİK SÜRESİ 5-10 YILLA SINIRLANDIRILDI

İçişleri Bakanlığı, sürücülerin merakla beklediği 'Karayolları Trafik Yönetmeliği' değişikliğini yaptı.Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre ehliyetler 10 yılda bir yenilenecek  

HANGİ SINIF SÜRÜCÜ BELGESİNE MÜRACAAT ETMELİYİM?

Sürücü belgesi sınıfları çok çeşitli olmakla birlikte en çok tercih edilen sınıflar aşağıda belirtilmiştir. A2 Sınıfı: Motosiklet kullanacaklar için B Sınıfı: Otomobil, Minibüs veya Kamyonet  

Bir Annenin Feryadı

30.04.2014

Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi'nde, otomobil ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1'i bebek 4 kişi yaralandı. Yaralanan Dilek Mehirli, kaza sonrası 7 aylık bebeği Mustafa Mert'i göremeyince 'bebeğim nerede, yaşıyor mu?' diye gözyaşı döktü. Yaralı anne, ambulansta olduğu söylenen bebeğini görene kadar gözyaşı döktü. Kaza, öğle saatlerinde Andırın ilçe girişinde meydana geldi. Andırın yönüne gelen Adem Avan'ın kullandığı 46 N 1593 plakalı minibüs, kavşaktan dönen Serdal Mehirli yönetimindeki 27 GF 484 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada sürücüler ile otomobilde bulunan Dilek Mehirli ile 7 aylık Mustafa Mert Mehirli isimli bebek yaralandı. Kazayı görenler yaralıların yardımına koşarken, durum polis ve sağlık ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk etapta hafif yaralı olan bebeği ambulansa götürdü. Bu sırada yaralı sürücüleri araçlarından çıkararak ambulansa götüren sağlık ekipleri, yaralı sürücülerden Serdal Mehirli'nin eşi Dilek Mehirli'yi de otomobilden çıkardı. Otomobilden çıkarılan kadın, yanında ve etrafta bebeğini göremeyince gözyaşı döktü. Polis ve sağlık ekiplerine bebeğini soran ve gözyaşı döken kadın, 'Bebeğim nerede. Allah'ım ona bir şey olmasın. Yaşıyor mu, nerede?' diye feryat etti. Genç anne, bebeğin ambulansta olduğunun söylenmesine rağmen gözyaşı dökmeyi sürdürdü. Kendi acısını unutan Dilek Mehirli, sedyeyle götürüldüğü ambulansta bebeğini görünce rahatladı. Yaralılar ambulansla Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Tedavisine başlanan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Kazayla ile ilgili soruşturma başlatıldı.